Dornova metoda - lidé

Tak jsem absolvovala první kurz dornovky u Zuzany Prouzové a Jozefa Púryho, jsem nadšená z lidí, kteří se kolem pohybují, opravdu mi tohle setkání hodně dalo i po lidské, nejen odborné stránce ...

Princip téhle úžasné metody je v navracení kloubů a obratlů do jejich přirozené polohy za pomoci svalů pohybem v příslušné oblasti. Při téhle terapii je klient aktivním účastníkem, to znamená, že pasivně nečeká, ale spolupracuje. Metoda je velmi účinná při výhřezu meziobratlových plotének. Je to taky metoda preventivní. Vyrovnáváme statiku páteře.

Součástí je i použití baněk, pokud je třeba.

Základem etiky Dornovy metody je naučit klienta, aby terapeuta nepotřeboval. Je to taky celostní terapie, tím, že vrátíme klouby a obratle na své místo, nastartujeme proces obnovy nejen fyzický, ale i psychický. Pokud tělu umožníme, aby si samo pomohlo, udělá to.

Kontraindikací je osteoporoza, revmatoidní artritida, artroza vysokého stupně, rakovina, rozštěp páteře, zničené jádro ploténky, úrazy a pády během poslední doby, kvůli jistotě, že nejsou porušeny kosti.

www.dornovametoda.com


Dornova metoda - psi

Jedná se o jemnou manuální terapii, při které se navrací klouby a obratle do správné, fyziologické polohy. dochází k uvolnění blokád, vyrovnává se statika. Manipulujeme s kostmi, klouby i obratli.

Pracujeme dotyky rukou, používáme jemnou sílu, využíváme biodynamiky těla.

Při posunu obratlů dochází k zásahu do centrálního nervového systému, což ovlivňuje funkci orgánů, například problém s vyměšováním nebo inkontinencí, zvířata jsou těmito změnami ohrožena mnohonásobně více než člověk.

Dornova metoda dokáže pomoci i u dysplazií, artroze i výhřezu plotének.

Nedílnou součástí je i baňkování.

LEVNÉ MASÁŽE    |    DORNOVA METODA    |    KLASICKÁ MASÁŽ    |    BREUSSOVA MASÁŽ    |    MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ NOHOU    |    AROMA MASÁŽ